DE Jobs

Search from over 2 Million Available Jobs, No Extra Steps, No Extra Forms, Just DirectEmployers

ECMS - BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions Division Inżynier Automatyk in Środa Śląska, Poland

Inżynier Automatyk

Data: 16 maj 2024

Lokalizacja: Środa Śląska, DS, PL, 55-300

Firma: BASF Catalysts

O nas:

Należymy do Grupy BASF ECMS - światowego lidera w katalizie oraz handlu i recyklingu metali szlachetnych.

Łączymy sukces gospodarczy z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną.

Wykorzystując swoją dogłębną wiedzę jako światowy lider w katalizie i metalach szlachetnych, firma BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) obsługuje klientów z wielu branż, w tym motoryzacyjnej, lotniczej, jakości powietrza w pomieszczeniach, półprzewodników i gospodarki wodorowej. Spółka świadczy także kompleksowe usługi w zakresie handlu i recyklingu metali szlachetnych. Koncentrując się na rozwiązaniach o obiegu zamkniętym i zrównoważonym rozwoju, ECMS angażuje się w pomoc naszym klientom w tworzeniu czystszego i bardziej zrównoważonego świata. Naszym celem jest ochrona elementów naszego życia, co inspiruje nas do wciąż nowych rozwiązań. ECMS działa globalnie w 15 krajach obejmując około 20 zakładów produkcyjnych i ponad 4000 pracowników.

Twoje podstawowe obowiązki:

  • Obsługa, programowanie i diagnostyka sterowników PLC, systemów SCADA, układów napędowych, paneli operatorskich, robotów przemysłowych.

  • Konfiguracja i diagnostyka sieci przemysłowych, czytników 2D, laserów markujących, systemów wizyjnych.

  • Odpowiedzialność za aktualizację oprogramowania maszyn, urządzeń technicznych i procesowych.

  • Raportowanie awarii do bezpośredniego przełożonego.

  • Zgłaszanie środków zaradczych i usprawnień celem eliminacji problemów i awarii chronicznych.

  • Nadzór nad pracą urządzeń energetycznych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o profilu technicznym.

  • Kilkuletnie doświadczenie w pracy w środowisku produkcyjnym.

  • Znajomość robotów przemysłowych KUKA.

  • Znajomość Aveva System Platform (SCADA).

  • Znajomość oprogramowania Siemens Simatic S7, Tia Portal, Siemens WinCC, WinCC flexible.

  • Znajomość czytników kodów 2D oraz systemów wizyjnych firmy Cognex.

  • Znajomość laserów markujących firmy Keyence.

  • Znajomość układów napędowych firmy Siemens oraz SEW Eurodrive.

  • Umiejętność obsługi systemu CMMS.

  • Uprawnienia energetyczne SEP E1/2/3 D1/2/3.

  • Umiejętność czytania schematów elektrycznych.

  • Komunikatywność, umiejętność pracy w grupie.

  • Znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, PP).

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Mile widziane, traktowane jako atut:

  • Znajomość narzędzi Lean Manufacturing oraz IATF 16949.

  • Znajomość metodyk rozwiazywania problemów QRQC.

To oferujemy:

  • Wyróżniamy się niestandardowymi benefitami: Program Wsparcia Pracowników EAP, opieka medyczna VIP, karta Lunch Pass oraz darmowy transport pracowniczych na określonych liniach (m.in Legnica, Lubin, Sobótka, Wrocław, Ścinawa).​

  • Znajdziesz u nas także: pakiety darmowych ubezpieczeń, dofinansowanie karty MultiSport oraz programy rozwojowe i szereg bezpłatnych szkole on-line. Pełny pakiet benefitów znajdziesz tutaj (https://pracawbasf.pl/benefity/) .

  • Możesz liczyć na: zdobycie doświadczenia w wiodącej firmie chemicznej na świecie, Work Life Balance, możliwość korzystania z pracy zdalnej.

  • W pracy ważne są dla nas nasze wartości: live integrity, encourage curiosity, appreciate people, deliver results